DESTAN PARK

DESTAN PARK

Gazelle Resort & Spa’nın yeni konsepti Destan Park, içinde bulunduğu doğası ve kendine has atmosferi sayesinde gelenleri kendilerine bambaşka bir yerde hissettirecek. 

Toplam 80.000 metrekarelik alanda konumlanan Destan Park’ta macera severlerin ilgisini çekecek çok eğlenceli ve farklı aktiviteler bulunuyor. Bu oyunları oynarken hem cesaretinizi, dengenizi ve fiziksel sınırlarınızı deneyecek hem de eğleneceksiniz. Parkurların bazıları yüksek, bazıları kolay, bazıları zor ama hepsi çok eğlenceli.

Ayrıca dereler ve minik şelaleler eşliğinde yürüyüş yolları, barbekü alanları ve göl manzaralı Han Restoran bulunuyor. Han Restoran’da pişen yemekler meşhur Bolulu aşçıların elinden çıkıyor olacak. Et ağırlıklı restoranda herkesin damak zevkine hitap edecek bir yemek olacak. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi verilecek olan Han Restoran’da alakart servis olacaktır. 

 

Macera Bölümü

Kule Oyunları / Hezarfen Kule

Oyun sayısı 4
Sınırlamalar    25kg < 110kg 
11 yaş ve üstü

 

Zipline

Uzunluk           420mt
ÖzellikÇift hat (aynı anda 2 kişi)
Kule uzunluk 20mt
1 seferde 2 kişi aynı anda kullanabiliyor

 

Tırmanma Duvarı

13 metre tırmanma duvarı
1 seferde 2 kişi aynı anda kullanabiliyor

 

Powerfan Serbest Düşüş

13 metre serbest atlama
1 seferde 1 kişi

 

Dev Salıncak

13 metrelik yetişkinler için dev salıncak
1 seferde 1 kişi

İp Parkuru Ve Yer Oyunları

Sınırlamalar    25kg < 110kg 
11 yaş ve üstü

 

İp Parkuru

İçinde 6 farklı oyun, her bir oyun 7 ile 8 element(zorluk derecesi) arasında değişiyor. Toplamda 55 element var.
Toplam oyun uzunluğu 550mt
1 seferde 20 kişi kullanabiliyor.
Kask ve güvenlik kemeri kullanılır.

 

Yer Oyunları

25mt uzunluğunda
2 kişi aynı anda yarışma olanağı
Zamana karşı veya takım halinde yarış konseptleri
Ekipman gerektirmez, tulum giyilmesi önerilir.

 

Önce Güvenlik

Macera parkımızda yüksek güvenlik önlemleri alınmış olup uluslararası güvenlik standartları uygulanmaktadır. Tüm parkurlara girişte sertifikalı rehberlerimiz güvenlik ve tanıtımla ilgili detaylı bilgiyi kısa bir eğitimle birlikte sizinle paylaşacaktır.

 

Ekipman ve Kıyafet

Destan Park’taki macera parkurlarında kullanılacak kask ve emniyet kemerleri işletme tarafından sağlanacaktır. Daha iyi vakit geçirebilmeniz için kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet ve spor ayakkabı giymenizi, uzun saçları aktivite süresince toplu tutmanızı tavsiye ediyoruz. Cep telefonu, cüzdan, saat, vb kişisel veya değerli eşyaların aktivite öncesi çıkarılıp kasalara koyulması gerekmektedir.

 

Hava Durumu

Fırtınalı ve çok yağmurlu havalarda parkurlar kullanılamamaktadır. Ancak hafif yağmur veya hafif kar yağışı maceraya engel değil.

 

Yeme ve İçme

Destan Park’taki göl manzaralı restoranımız Han Restoran’da yiyecek ve içecek servisi alakart olarak yapılmaktadır. Bunun dışında Kule oyunlarının olduğu alanda da atıştırmalık yiyecekler sunulan bir kafe vardır.

 

Önkoşul

Yükseklik korkusu, baş dönmesi, denge problemi gibi sağlık problemleri olan kişilerin macera parkurlarını kullanmasını uygun görmüyoruz. 

Hamile kadınlar ve kalp rahatsızlığı olan kişilerin parkurları kullanması yasaktır.

Tüm katılımcıların oyun kurallarını okuması, kullanım sözleşmesini imzalaması ve aktivite öncesi rutin güvenlik ve bilgilendirme eğitimine katılması zorunludur.